Jak wygląda zabieg depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserem diodowym Vectus przeprowadzany jest szybko i skutecznie. Niekiedy wystarczy nawet kilka minut, by całkowicie pozbyć się owłosienia. Wszystko dzięki nowatorskim metodom, gwarantującym także pełne bezpieczeństwo pacjenta.

Laser Vectus jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Została ona dobrana przez specjalistów z Harvard University, którzy są gwarantem najwyższej jakości technologii. Jest ona oparta na stałej kontroli poziomu melaniny, co przekłada się na dostosowanie do indywidualnych cech pacjenta.

Zasada działania lasera Vectus

Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, co doprowadza do jego destrukcji poprzez wytworzenie odpowiednio wysokiej temperatury. Jest ona dobierana przez zaawansowane systemy urządzenia, które najpierw analizuje poziom melaniny i w zależności od jego wysokości, dobiera moc przeprowadzenia zabiegu. Jest to możliwe dzięki opatentowanej technologii czytnika Skintel, który bezpośrednio przed naświetlaniem jest przykładany do obszaru, który będzie depilowany.

Indywidualne parametry zabiegu dla każdego pacjenta gwarantują maksymalizację efektów. Nie powodują również żadnego zagrożenia, bo dzięki personalizacji zabiegu ryzyko jest wyłącznie teoretyczne.

Od tego jaki obszar będzie poddany zabiegowi, zależy wielkość głowicy, która zostanie zastosowana. Można bowiem stosować duże głowice – np. na plecach – albo małe, precyzyjne głowice, których używa się do depilacji wąsika. To właśnie głowica przykładana jest do skóry i przekazuje do niej impulsy światła. Jest ono odbijane od skóry i wykorzystywane ponownie, ale zabieg nie jest bolesny. Przez cały czas jego trwania stosuje się bowiem kontaktowe chłodzenie, zapewniające pełen komfort pacjenta.

Przebieg zabiegu laserem Vectus

Zabieg laserowej depilacji laserem Vectus jest niezwykle krótki. Usunięcie owłosienia z pach to ledwie minuta, w innych miejscach trwa to niewiele dłużej. Przed jego wykonaniem należy się jednak ogolić, umyć i nie stosować żadnych kosmetyków. Nie można się też wcześniej opalać, a jeśli skóra jest opalona, to należy odczekać nawet cztery tygodnie. Miesiąc przed zabiegiem nie powinno się również wyrywać włosów – zarówno pęsetą czy np. za pomocą wosku. Wpłynie to bowiem na obniżenie skuteczności zabiegu i trzeba będzie go powtarzać. Na tydzień przed zabiegiem nie wolno również stosować kremu depilującego.

Czego nie stosować przed zabiegiem:

  • kosmetyków i leków złuszczających co najmniej tydzień przed zabiegiem,
  • antybiotyków i innych leków, mogących mieć oddziaływanie uczulające na słońce,
  • dziurawca i nagietka,
  • herbat wyszczuplających i innych preparatów ziołowych,
  • kremów z retinolem, tretinoiną, isotretinoiną i dużymi stężeniami kwasów owocowych.

Cennik - depilacja laserem Vectus w Gdańsku