Depilacja u kobiet

Większość pacjentów Clinica Cosmetologica LASER VECTUS Gdańsk stanowią kobiety. Ich liczba cały czas rośnie, bo coraz więcej osób docenia szybkość zabiegów laserowych, a także to, że ich efekty są trwałe, a ryzyko wyłącznie teoretyczne.

Coraz więcej kobiet decyduje się na depilację. Nie jest to nowe zjawisko, bo kobiety usuwają zbędne owłosienie od wielu lat. Nigdy nie było jednak do tego tak skutecznych narzędzi. Wraz z wprowadzeniem depilacji laserowej Vectus, zainteresowanie nią znacząco się zwiększyło. Teraz nadmierne owłosienie można bowiem usuwać bez bólu i przede wszystkim na zawsze – włosy już nie odrastają. Wcześniej gabinety kosmetyczne trzeba było odwiedzać regularnie i nie były to przyjemne wizyty.

Normy społeczne i lepsze samopoczucie

Depilacja kobiet to oczywiście przede wszystkim wpływ trendu kulturowego. W naszej szerokości geograficznej synonimem kobiecego piękna są między innymi gładkie nogi. Depilowane są też pachy, górna warga, a także okolice bikini.

Z drugiej strony moda jest też wygodna. Nie powoduje dyskomfortu psychicznego, związanego z widocznym owłosieniem, np. podczas wyjścia na plażę czy basen.

Co depilują kobiety

Kobiety najczęściej depilują nogi. Owłosienie na nich usuwa się za pomocą większej głowicy lasera diodowego Vectus, co przyspiesza zabieg. Mniejsza głowica używana jest do coraz częściej wybieranej depilacji okolic bikini (także głębokich) oraz górnej wargi.

Depilacji można poddać każdy fragment kobiecego ciała. Jest to całkowicie bezpieczne, jeśli nie ma  żadnych przeciwwskazań, o których zawsze podczas wizyty kwalifikacyjnej informuje kosmetolog. Zabiegi są szybkie i bezbolesne. Depilacja pach to zaledwie kilka minut, podobnie jak górnej wargi. Nieco więcej czasu zabiera depilacja większych obszarów – np. nóg. Nie powoduje to jednak dyskomfortu pacjentów. Dzięki zaawansowanym technologiom chłodzenia oraz indywidualnego dopasowywania parametrów każdego zabiegu, depilacja laserem Vectus jest zupełnie bezbolesna.

Najczęściej wykonywane zabiegi to:

  • depilacja bikini laserem
  • depilacja nóg laserem
  • depilacja wąsika laserem
  • depilacja pachwin laserem