Laser Vectus a inne lasery na rynku – porównanie

Depilacja za pomocą lasera diodowego Vectus jest znacznie szybsza, wydajniejsza i bezpieczniejsza od używanych jeszcze w gabinetach kosmetycznych popularnych, tańszych laserach lub też urządzeniach działających na technologii intensywnie pulsującego światła . Nowoczesne rozwiązania zapewniają pacjentowi pełen komfort oraz zadowolenie z zabiegów już po kilku sesjach.

Laser firmy Palomar Technologies został opracowany przez naukowców z Harvard University. Nikt nie ukrywa, że miał być odpowiedzią na potrzeby rynku i zdobyć pozycję światowego lidera. Przez 10 lat naukowcy oraz inżynierowie pracowali nad udoskonaleniem jego osiągów oraz zapewnieniem maksymalnego komfortu pacjentom. W efekcie powstał laser diodowy, który na długie lata został zdecydowanie najlepszym sprzętem do depilacji na świecie. I jest nim nadal.

Co wyróżnia laser Vectus?

Vectus ma zdecydowanie najwyższe parametry technologiczne na świecie, co znaczy, że jest po prostu najbardziej wydajny. Skraca to czas depilacji laserowej do niezbędnego minimum. Usuwanie owłosienia można dzięki temu przeprowadzić w kilka minut, a laserowa depilacja pach trwa 5 minut.

Wielki wpływ ma na to opatentowana technologia Photon Recycling. Pozwala ona wykorzystać odbite od skóry światło, które dzięki innowacyjnemu zastosowaniu systemu niewielkich luster, ponownie trafia do skóry, usuwając jeszcze więcej włosów. Przy niektórych ustawieniach pozwala to na wykorzystanie nawet 80% użytej już wcześniej energii. Ma to kluczowy wpływ na zmniejszenie liczby zabiegów.

Inne urządzenia czy też lasery depilujące nie mają też jednego z najbardziej zaawansowanych rozwiązań, które wyróżnia laser Vectus na tle całej światowej konkurencji – inteligentnego czytnika poziomu aktywnej melaniny w skórze – Skintel. W laserze Vectus najpierw przykłada się do skóry czytnik, który na podstawie poziomu aktywnej melaniny dopasowuje parametry zabiegu. Za każdym razem ustawienia dopasowywane są indywidualnie, co eliminuje ryzyko błędu osoby przeprowadzającej zabieg. Laser Vectus jest więc dzięki temu nie tylko znacznie wydajniejszy, ale też bezpieczniejszy od konkurencji.

Zobacz film producenta – porównanie pracy dwóch urzadzeń:

Zabieg bezbolesny i szybki – to możliwe, dzięki najnowszej technologii!

Laser Vectus zapewnia też pełen komfort pacjentom, bo zabieg przeprowadzany za jego pośrednictwem jest całkiem bezbolesny. Wszystko dzięki technologii Advanced Contact Cooling, czyli głowicy chłodzącej, kontrolującej temperaturę poddawanego zabiegowi obszaru przed, w trakcie i po emisji światła. Inne urządzenia oparte są natomiast na starszym i mniej komfortowym rozwiązaniu – systemie chłodzenia, który chłodzi górną warstwę skóry jedynie przed i po każdym impulsie. Sprawia to, że depilacja za jego pomocą może być bolesna.

Laser Vectus skraca też czas zabiegu, dzięki swej wydajności. Najbardziej czasochłonna depilacja całych nóg trwa przy jego użyciu ok. 30 minut. Poprzednie konstrukcje potrzebowały na to aż 3 godzin. Nowa konstrukcja potrafi także usunąć nawet jasne i rude włosy. Inne urządzenia radzą sobie tylko z ciemnymi i grubymi włosami.

Przed i po depilacji laserowej VECTUS