Laser depilacyjny Palomar VectusLaser diodowy Palomar Vectus w Clinica Cosmetologica Gdańsk to bez wątpienia najlepszy na świecie sprzęt do depilacji. Nowoczesne i opatentowane technologie sprawiają, że żaden z konkurentów nie może nawet zbliżyć się do osiągów tego urządzenia – jego skuteczności, szybkości i gwarancji bezpieczeństwa oraz komfortu pacjenta.

Vectus jest laserem diodowym, wykorzystywanym do usuwania zbędnego owłosienia. Został stworzony po wieloletniej pracy i testach, wykonywanych przez naukowców z Harvard University. Ich efektem jest laser o długości fali 810 nm.

Zasada działania lasera diodowego Vectus w Clinica Cosmetologica Gdańsk

System medyczny opiera się na fototermolizie selektywnej. Głowica lasera emituje światło lasera, które wnika w głąb skóry, gdzie jest absorbowane wyłącznie przez łodygę włosa, a konkretnie znajdującą się w nim aktywną melaninę. Wpływa to na uszkodzenie komórek macierzystych mieszka włosowego, co przekłada się na jego zniszczenie, ale także zapobiega ewentualnej regeneracji.

Umów już teraz BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ ☎ 791 604 604 – Zadzwoń i zapisz się.

Istotne jest to, że światło lasera przenika do mieszków włosowych. Wiele z nich jest jednak w uśpieniu, co przekłada się na niewielką ilość melaniny. Nie da się więc ich zniszczyć już podczas pierwszego zabiegu. Kolejne z serii są przeprowadzane właśnie po to, by trwale usunąć wszystkie z nich – nawet te, których jeszcze nie widać. Dzięki temu skuteczność depilacji laserowej sięga nawet 95%, a ewentualnie odrastające włosy są cienkie i jasne, przez co są praktycznie niewidoczne.

Budowa lasera Vectus

Laser diodowy Vectus opiera się na gwarantujących znakomite efekty unikatowych rozwiązaniach technologicznych. Jednym z najbardziej istotnych jest czytnik Skintel, inteligentny czytnik poziomu aktywnej melaniny w skórze, który sam dobiera odpowiednie parametry zabiegu. Skintel przykłada się do obszaru, który będzie poddawany zabiegowi laserowej depilacji. Czytnik gromadzi i przetwarza dane i sam ustawia optymalne natężenie lasera, odpowiednie do poziomu melaniny. To gwarancja bezpieczeństwa, bo zindywidualizowane wartości korygowane są przed każdym zabiegiem. Nie ma więc żadnej możliwości pomyłki, a dane pozwalają na maksymalną efektywność zabiegu.

Zwiększa ją też technologia Photon Recycling, pozwalająca na wykorzystywanie światła odbitego od skóry. W głowicy lasera są bowiem wbudowane lustra, od których się ono odbija. Dzięki temu impuls może być kierunkowo stosowany bez strat energii. Na efektywność lasera Vectus niebagatelny wpływ ma również opatentowana technologia chłodzenia Advanced Contact Cooling. Głowica wykończona szkłem szafirowym działa chłodząco na skórę, co ogranicza uczucie dyskomfortu i powoduje, że zabieg nie jest nieprzyjemny dla pacjenta.

Zobacz, jak wygląda zabieg depilacji laserowej

Depilacja laserowa Twarzy

Depilacja laserowa szyi i karki

Depilacja laserowa rąk

Depilacja laserowa pleców

Depilacja laserowa brzucha

Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa – pośladki

Depilacja laserowa – nogi

Czytaj więcej depilacji każdej z okolic:

Przygotowanie do depilacji laserem Vectus